NOVÉ MÍSTO, NOVÉ STRÁNKY VŠE V NOVÉM ROCE 2017!
www.annavicankova.cz - již brzy spuštěny!
Těším se na naše setkávání v Nových prostorách na Náměstí Míru 64 ve Zlíně. Cena poukazu je světelných 987 Kč

Milý přátelé s Láskou nabízím obrázky z mé tvorby.
Vhodné jako dárek a nebo jen tak pro radost :-)
13 x 18 cm cena 233 Kč
9 x 13 cm cena 144 Kč
Poštovné 60 Kč
Po domluvě mě můžete navštívit osobně i v divadle ve Zlíně
Přeji požehnané dny!
www.slunecnikvet.cz
NA VLASTNÍ KŮŽI - krátká ukázka intuitivní energetické kresby
Symboly nebeských těles - SLUNCE

16. listopadu 2013 v 22:50 |  Symboly a jejich význam

Slunce, měsíc, hvězdy a další úkazy jako asteroidy nebo souhvězdí, propůjčují svému nositeli sílu a ochranu nebes. Každý symbol má svůj specifický význam. Například hvězda ukazuje svému nositeli cestu a stará se o to, aby nezabloudil, zatímco slunce představuje jasné světlo, které chrání i v největší temnotě. Obecně jsou nebeské symboly velmi populární, protože odrážejí tajuplnou víru v to, že nebeská tělesa řídí naše kroky a ovlivňují náš všední život.

INTUITIVNĚ MALOVANÁ KRESBA


Slunce
Slunce je zdrojem světla a tepla a životadárnou energii pro všechny rostliny a živočichy. Bez slunce by na Zemi neexistoval život. Proto vás jistě nepřekvapí, že staří Egypťané, Řekové a Římané uctívali jako životadárnou moc a v mnoha kulturách bylo ztotožňováno s nejvyšším božstvem. Koloběh slunečního kotouče na nebi může zároveň symbolizovat víru v reinkarnaci, tedy ve smrt a znovuzrození. V závislosti na provedení jsou sluneční obrazce symbolem plodnosti, vitality a odvahy, ale i osobní síly důstojnosti a vůdcovství.

Tetování se sluncem a orlem
Často se můžeme setkat s tetováním, kde je slunce zastoupeno orlem nebo znázorňováno vedle něj (ale někdy také vedle lva, fénixe anebo aby to bylo ještě složitější, vedle srdce). V takovém případě jde o symbol odvahy, vášnivosti a síly.
Zpodobnění slunce se v jednotlivých kulturách výrazně lišilo Mayové jej považovali za symbol vůdcovství a jeho význam byl tím silnější, čím větší a pestřejší bylo tetování. V jiných kulturách bylo slunce často znázorněno jako temná koule obklopena jasnými paprsky, které se šířily po těle nositele na znamení ochrany a blahobytu.

Slunce bývá často považováno za mužský symbol k němuž je měsíc ženským protikladem. Když se slunce a měsíc postaví vedle sebe výsledný obrazec symbolizuje sloučení obou sil a rovnováhu mezi mužským a ženským symbolem. (Škoda, že vytvořit tuto rovnováhu ve skutečné životě bývá mnohem těžší.)

Text i obraz je možné v nezkrácené a neupravené verzi dál šířit pouze nekomerčním způsobem za podmínky uvedení aktivního odkazu www.tetovanianna.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama